Název

Popis

Milostný obraz Panny Marie přinesli poutníci z Morkovic kde byl ve farním kostele dlouhá léta uchován. Šli pěšky procesím 2,5 km polní cestou. V Prasklicích na kraji obce je vítali obecní zastupitelé, starosta, hasiči, družičky. U kostela v Prasklicích se připojili další poutníci z okolních obcí, po krátké pobožnosti se vydal průvod na téměř 2km vzdálené Křéby. Podle odhadu se slavnosti zúčastnilo 450 lidí. Během cesty se do průvodu připojil otec arcibiskup Jan Graubner, který na Křéby připutoval také jako poutník. Po přivítání místním starostou otec arcibiskup požehnal venkovní oltář s reliéfem Panny Marie, který stojí na místě původního kostela. Mši sv. sloužil morkovský farář P. Josef Červenka, koncelebrovali P. Miroslav Hřib farář z Nezamyslic, P. Martin Bejček z Letonic u Vyškova, P Otta Sekanina farář z Újezdce u Luhačovic, P. Jiří Pospíšil, kaplan z Uh. Brodu.

Období

• 31 fotek
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat